KOŠARKANBA

NBA priznala – Jokić i Denver oštećen pri šutu za produžetak

Srpski centar Nikola Jokić i njegovi Denver Nagetsi oštećeni su u meču protiv Memfis Grizlisa.

Nagetsi su na gostovanju Grizlisima poraženi 108:106 i to im je drugi uzastopni poraz od Memfisa.

Ipak, na toj utakmici su žestoko oštećeni i to u posljednjoj sekundi meča.

Grizlisi su imali dva poena prednost i Denver je imao napad na 12 sekundi do kraja.

Prvo su isjekli poslednjim malim faulom akciju Nagetsa, Meloun je tražio novi tajm-aut i nakon njega lopta je išla na Jokića.

Ušao je u reket i gađao za produžetak, ali ga je Džeren Džekson Džunior zaustavio. Očiglednim faulom, koji nije sviran.

Udario ga je po ruci i to je vidljivo na usporenom snimku, a sada su to potvrdile i NBA sudije.

U izveštaju “L2M”, gdje se provjeravaju sudijske odluke u posljednja dva minuta (last two minutes report), potvrđeno je da je Jokić fauliran na osam desetinki do kraja.

Slaba utjeha – na kraju se piše i pamti samo pobjeda Memfisa.

Jokić je prošle sezone bio igrač koji je najviše oštećen od strane NBA sudija.