Borac rutinski do četvrtfinala Kupa Srpske

Fudbaleri Borca plasirali su se u četvrtfinale Kupa Republike Srpske. Crveno-plavi su danas u meču osmine finala bili sigurni u Modriči protiv ekipe ALFA Modriča. Bio je 3:0 za tim Nemanje Miljanovića.

Borac je u laganom ritmu ušao u meč. Nakon dvije prilike domaćih, Strahinja Bošnjak je u 20. minutu sa 30 metara pogodio stativu.

Sedam minuta kasnije Borac je poveo preko Ante Živkovića. Ćorić je odlično centrirao, a Živković rutinski pogađa za 0:1.

Igrao se 33. minut kada je i Meleg iz slobodnog udarca sa nekih 35 metara pogodio stativu.

U 40 i 41. minutu Vušurović i Živković su imali dobre šanse, ali nisu uspjeli da ih realizuju.

U drugom dijelu još jednom su crveno-plavi pogodili okvir gola. Ovaj put Aleksandar Vojnović je uzdrmao prečku u 51. minutu.

Dva minuta kasnije i Bošnjak je bio neprecizan u situaciji jedan na jedan sa golmanom domaćih.

Jovo Lukić je imao dobru šansu u 69. minutu, ali je Radulović odbranio.

Ipak, minut kasnije Lukić je bio neumoljiv nakon centaršuta Čavić iz kornera.

Tek što su krenuli domaći sa centra, već u sljedećem napadu novi gol za crveno-plave. Ponovo Lukić pogađa glavom za konačnih Modriča – Borac 0:3.

Borac će u četvrtfinalu igrati protiv Omladinca iz Potočara kod Brčkog. Izabranici Nemanje Miljanovića takođe će da budu gosti, a taj meč planiran je za utorak (16. novembar).