BORJAN KAO MAČKA Golman Zvezde vodi Kanadu ka Mundijalu VIDEO

Fudbaleri Kanade napravili su krupan korak ka plasmanu na Mundijal jer su u 10. kolu Konkakaf kvalifikacija savladali velikog rivala, selekciju SAD sa 2:0, a jedan od junaka ponovo je bio golman Crvene zvezde Milan Borjan.

Kanada je povela golom Kajla Larina u sedmom minutu, dok je konačan rezultat postavio Sem Adekugbe u petom minutu nadoknade vremena. U međuvremenu je Borjan sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao svoj gol, te trasirao put Kanadi ka plasmanu u Katar.

Kanada je četiri kola prije kraja vodeća u kvalifikacijama sa 22 boda, dok su SAD trenutno na drugom mjestu sa četiri boda manje. Plasman na Svjetsko prvenstvo osiguraće tri najbolje plasirane selekcije, dok će četvrta ići u interkontinentalni baraž. U sljedećem kolu Kanada gostuje El Salvadoru, a SAD dočekuju Honduras. Kanada je posljednji put na Mundijalu igrala 1986. godine.