ATPTENIS

Ože-Aljasim deklasirao Cicipasa i konačno osvojio prvu titulu

Kanadski teniser Feliks Ože-Aljasim trijumfovao je na turniru iz serije 500 u Roterdamu.

On je u finalu ubjedljivo savladao Stefanosa Cicipasa 6:4, 6:2, poslije jednog časa i 19 minuta igre.

Deveti igrač svijeta je tako uspio da stigne do prvog trofeja u karijeri i to iz devetog pokušaja, nakon osam izgubljenih mečeva za titulu u prethodne tri sezone.

Što se tiče Cicipasa, on je propustio šansu da osvoji svoju prvu titulu iz kategorije 500, ukupno osmu u karijeri.

Ništa mu nije polazilo za rukom protiv Ože-Aljasima, a da ovo neće biti dobro popodne za Grka, vidjelo se poslije prvog gema, u kojem je pretrpio brejk.

Drugi set Kanađanin je započeo na isti način, da bi u petom gemu II seta dotukao Cicipasa i bez ikakvih problema stigao do pobjede.

Ože-Aljasim će postati osmi igrač svijeta ukoliko Kasper Rud ne osvoji Buenos Ajres u nedjelju uveče.