FUDBALREGION

Partizan odgovorio Zvezdi, na kraju teško protiv Lučanaca

Partizan se vratio na čelo tabele Superlige Srbije. Izabranici Aleksandra Stanojevića u 25. kolu su savladali Mladost iz Lučana u Beogradu 2:1.

Partizan je od početka bio bolji rival. Međutim inicijativa crno-bijelih urodila je plodom tek u finišu prvog poluvremena.

Lazar Marković je centrirao loptu na glavu Rikarda Gomeša, a špic Partizana u svom stilu trznuo glavom došavši u 42. minutu do 21. ligaškog gola, ukupno 27. od starta sezone.

Igrači u crno-bijelim dresovima ofanzivno su nastavili i u drugom poluvremenu.

Isplatilo se to u 54. minutu. Bila je jedna gužva u šesnaestercu Mladosti, loptu je promašio Rikardo, a nakon pokušaja Terzića, lopta uz odbitak i dosta sreće došla do Jojića koji ju je pospremio uz praznu mrežu.

Jedini gol za Mladost postigao je Bojović u 88. minutu.

Odmah nakon tog gola Mladost je nakon greške odbrane Partizana imala priliku da postigne još jedan pogodak, ali je Obradović šutirao visoko preko gola.