Ubedljiv poraz Srbije u Kopenhagenu

Fudbaleri Srbije poraženi su u Kopenhagenu u prijateljskom susretu protiv Danske 3:0.

Srbija je dobro otvorila ovaj meč, ali to nije bio nagovještaj onoga što ćemo gledati na „Parken“ stadionu. Naprotiv, domaćin je bio dominantan tokom većeg dela susreta i na kraju zasluženo slavio.

Prvi gol pao je već poslije 15 minuta igre, poslije loše intervencije odbrane. Rajković je ispucao loptu, stvorila se šansa za domaćina, ali lopta je otišla u korner. Nakon što je poslije centaršuta izbačena lopta na nju je naleteo Mele, a kada je njegov udarac skrenuo Nikola Milenković lopta je otišla pravo u mrežu golmana Predraga Rajkovića.

Do poluvremena Srbija je imala šansu preko Aleksandra Mitrovića, ali je ta lopta otišla malo pored gola.

U drugom dijelu uslijedila su dva brza gola Danaca koja su sve riješila. Prvo je u 53. minutu Filip Kostić izgubio loptu blizu svog šesnaesterca, a Hejbjerg je uočio Lindstrema koji je naletao iz drugog plana, poslao mu loptu i vezisti Danske je bilo lako da postigne gol.

Samo četiri minuta kasnije Kristijan Eriksen je sa ivice šesnaesterca pogodio ugao gola Predraga Rajkovića i postavio konačnih 3:0.