FUDBALREGION

Zvezda savladala Radnički i osigurala derbi za titulu na “Rajku Mitiću”

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kragujevački Radnički rezultatom 4:1 u 30. kolu Linglong Superlige Srbije.

U posljednje kolo pred podjelu šampionata i ulazak u plej-of, Zvezda je imala isti broj bodova kao i Partizan, pa joj je bila potrebna pobjeda, kako bi imala prednost domaćeg terena.

Ekipa Dejana Stankovića je to i učinila. Poveli su crveno-beli sjajni golom Slavoljuba Srnića u 27. minutu, da bi u drugom poluvremenu, preko Bena u 52. minutu, Mirka Ivanića u 56. i Nemanje Motike u 78. minutu došli do 26. ligaške pobjede u sezoni. Počasni pogodak za goste postigao je Đorđe Maksimović u 86. minutu.

To znači da je Crvena zvezda zadržala prednost domaćeg terena i da će sljedeće subote od 18.00 biti domaćini najvećem rivalu Partizanu u, vjerovatno, odlučujućem susretu za ishod šampionske trke.