BIHFUDBAL

Krupin džinovski korak ka tituli i Premijer ligi

Fudbaleri Krupe napravili su veliki korak ka šampionskoj tituli u Prvoj ligi Republike Srpske jer su u 24. kolu savladali Zvijezdu 09 u gostima sa 3:2.

Ekipa Vladimira Ilića na taj način je zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Slobodu i pet u odnosu na Slogu, te Zvijezdu definitivno otpisala iz trke. U etno-selu „Stanišići“ viđeno je vjerovatno najbolje poluvrijeme sezone. Krupa je dva puta vodila golovima Luke Babića i kapitena Nemanje Vidovića, ali su domaći oba puta poslije samo nekoliko minuta poravnavali preko iskusnog Slavena Stjepanovića. Ipak, lider na tabeli je u drugom poluvremenu bio za nijansu bolji i to krunisao golom povratnika na teren Miloša Perovića u 71. minutu.

Vrlo lako se može desiti da ovaj gol bude i ključni u nastojanjima ekipe iz kanjona da se vrati u Premijer ligu poslije godinu pauze.

Vrlo sigurna bila je Sloboda koja je sa 3:0 savladala Tekstilac, a golove su postigli Alen Nuhanović, Mujo Smajić i Ljubomir Kovačević.

Rezultati 24. kola: Drina – Željezničar ST 0:0, Ljubić – Modriča 5:2, Omarska – Kozara 3:0, Podrinje – Borac (KD) 2:1, Sloboda (NG) – Tekstilac 1:0, Sloga (D) – Slavija 1:0, Zvijezda 09 – Krupa 2:3, ranije su igrali Suitjeska – Budućnost 3:0.

Plasman: Krupa 59, Sloboda 55, Sloga 54, Zvijezda 09 51, Sutjeska 46, Drina (Z) 40, Omarska 36, Tekstilac 32, Ljubić 31, Željezničar 30, Slavija 28, Kozara 23, Modriča 19, Borac (KD) 18, Podrinje 18, Budućnost 7.