BIHRUKOMET

Krivaja se pobjedom približila mirnoj luci

Rukometaši Krivaje upisali su vrlo važnu pobjedu protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa (35:31), te se približili mirnoj luci, za razliku od gostiju koji će se za premijerligaški satus dobro morati oznojiti do kraja prvenstva.

Domaći su bili bolji tokom svih 60 minuta jer su od samog početka kontrolisali rezultat. Na poluvremenu su imali +4 (20:16), da bi u 52. minutu prednost narasla Ana maksimalnih sedam golova. Sloga se nije predavala, pa je uspjela da smanji na 32:29, ali je Krivaja odgovorila i spriječila neizvjesnu završnicu.

Najefikasniji u sastavu Krivaje bio Matej Sarajlić sa osam pogodaka, a po sedam puta su pogađali Haris Bašić i Deni Velić, dok je Eldar Mehić dodao pet pogodaka. U sastavu gostiju Amar Amitović je bio najraspoloženiji s 11 golova, Amer Demirović je postigao devet, a a Goran Biljaka čet. Krivaja sada ima 21 bod, dok je Sloga ostala na 16.