Tropotezni mat dovoljan za Radnik

Fudbaleri Borca savladali su Radnik iz Bijeljine 1:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci u meču 27. kola m:tel Premijer lige BiH. Crveno-plavi sada imaju sedam bodova više od Sarajeva.

Borac je krenuo ofanzivno od početka utakmice. Prvu priliku crveno-plavi su imali već u sedmom minutu, Dejan Meleg je šutirao iskosa, a Muminović kranjim naporom odbranio udarac i skrenuo loptu u korner.

Minut kasnije ofanziva igrača Borca se isplatila. Meleg je centrirao, Jovo Lukić pokušao glavom, a Ajaz skrenuo loptu ka nebranjenoj mreži za prednost.

Do kraja poluvremena gosti su preko Škrijelja imali dvije prilike, ali oba puta je uspješno intervenisao golman Borca, Ćetković.

Na početku drugog dijela, Vušurović je bio za malo neprecizan.

Odgovorio je Radnik preko Ante Živkovića, Borčevog igrača na pozajmici, prvi put je spasio Ćetković, a drugi put je hrvatski napadač bio za malo neprecizan.

Igrao se 65. minut kada je Donald Mols sa 30 metara pogodio prečku gola Bijeljinaca.

Dvije minute kasnije viđen je solo prodor Dejana Melega i dobar udarac, ali intervenisao je golman Radnika Azir Muminović.

Pokušao je potom i Vušurović, ali ponovo nije bio precizan, tako da je na kraju ostalo Borac – Radnik 1:0.

U narednom kolu Borac u derbiju dočekuje Sarajevo, a Radnik je domaćin Posušju.