KOŠARKAREGION

ZVEZDA – PARTIZAN 1-0: Ivanović “zamijenio” Kalinića

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 90:76 u prvom meču finala ABA lige. Tim Dejana Radonjića poveo je u seriji 1-0, a ko prvi dođe do tri trijumfa osvojiće titulu.

Prva runda finala Jadranske lige pripala je Crvenoj zvezdi. Krcate tribine dvorane Aleksandar Nikolić vidjele su izjednačen večiti derbi do poluvremena, nakon čega je branilac titule podigao nivo u odbrani i počeo da pogađa velike šuteve na šta Partizan nije imao odgovor. Ubrzo je domaćin imao punu kontrolu utakmice i stigao prvog od tri potrebna trijumfa za odbranu trona.

Ponovo su crveno-bijeli imali dužu listu strelaca bez obzira na to što je Holins poslije rane trojke i zakucavanja dugo ostao bez učinka, a nedostajale su i minijature novopečenog oca Kalinića, koji je na poluvremenu ostao na samo jednom poenu.

Veliki meč odigrao je Nikola Ivanović, koji je bio najefikasniji igrač meča sa 16 poena, po 14 su dodali Dobrić i Mitrović u Zvezdi. Kod Partizana 15 poena Pantera, 12 Mura.

Drugi susret igra se u nedelju od 20 časova, kada je prošlogodišnji šampion ponovo domaćin.