EVROPSKE LIGEFUDBAL

Bivši šampion Evrope u Premijer ligi poslije 23 godine! “Šumari” uzeli i 200 miliona pride

Bivši šampion Evrope se vratio u Premijer ligu! Notingem Forest je na punom “Vembliju” u finalu plej-ofa Čempionšipa savladao Hadersfild 1:0 i prvi put će poslije 1999. godine igrati u eliti.

Zahvalnost „šumara“ ide na adresu nesrećnog Livaja Kolvila koji je pogodio sopstvenu mrežu u 43. minutu.

Utakmica nije bila za prelaznu ocjenu. Važnost meča koji je sa sobom nosio i čuvenu nagradu od 200.000.000 evra, koliko vrijedi sama promocija u Premijer ligu, okovali su noge igračima dva tima. Na kraju, Hadersfild koji je čitavo drugo poluvrijeme jurio rezultat nije uspio da uputi udarac u okvir gola protivnika. Uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Notingema koji na ovo čekaju od sezone 1998/1999. kada su ispali iz elite.