“Orlići” poveli pa jedva spasili bod na startu Evra

Fudbaleri Srbije do 19 godina remizirali su sa selekcijom Izraela na startu šampionata Evrope u Slovačkoj – 2:2 (1:1).
Do boda su došli golom Lekovića u 93. minutu, nakon što su Izraelci tokom susreta preokrenuli rezultat i bili nadomak trijumfa.
Izabranici Aleksandra Jovića su došli na prvenstvo sa velikim ambicijama, a kasni gol mogao bi da bude bitan za dalji razvoj situacije u grupi B u kojoj su još Engleska i Austrija.

“Orlići” su ulogu blagog favorita u ovom meču počeli od starta da opravdavaju, tačnije od osmog minuta kada su poveli.

Nemanja Motika je bio asistent, a fudbaler Milana Marko Lazetić strijelac vodećeg pogotka.

Međutim, samo devet minuta kasnije je izjednačenje stiglo golom Oskara Glouka.

U nastavku smo videli vrlo izjenačenih 45 minuta, ali je momenat iz 74. minuta susreta bio odlučujući.

Tada su Izraelci uspeli nekako da “umuvaju” loptu u gol Srbije, jer je poslije pogođene stative i spasene čiste šanse na gol-liniji, Ahmed Said Ibrahim uspio da ugura loptu u mrežu.

U nadoknadi vremena Knežević je pogodio prečku sa ivice kaznenog prostora, a Leković odbitak glavom uspio da smjesti na pravo mjesto i donese važan bod.

U narednom kolu Srbija će igrati protiv Engleske u srijedu od 20.00, a tri dana nakon toga će u istom terminu igrati protiv Austrije.