ATLETIKA

ANGELINA OD ZLATA Srpsko atletsko čudo na krovu Evrope! VIDEO

Srpska atletičarka Angelina Topić napravila je veliki uspjeh u finalu skoka uvis na Evropskom prvenstvu za takmičare do 18 godina. Angelina je osvojila zlatnu medalju skokom od 1,92 metara.

Topićeva je jednom rušila motku na skokovima visine 1,83, 1,88, 1,94, a dva puta je bila neuspješna u pokušaju da obori svjetski juniorski rekord na visini od 1,97. Srebrnu medalju je osvojila Njemica Johana Goring rezultatom od 1,88 metara, dok je broznu odnijela Belgijanka Merel Maes skokom od 1,86.

Ovo je treća medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu. Prve dvije su osvojile Teodora Boberić (srebro) i Natalija Dragojević (bronza) u troskoku. Prvenstvu se održava od četvrtog do sedmog jula u Jerusalimu brani 25 takmičara.