Slogi bod protiv lidera Premijer lige!

Fudbaleri Sloge i Širokog podijelili su bodove u šestom kolu Premijer lige – 1:1, a s obzirom na viđeno u Modriči malo bliži cijelom plijenu bile su Dobojlije.

Iako je Široki poveo golom Marijana Ćavara iz Penala u 38. minutu, domaći su imali više od igre u većem dijelu susreta. To im se isplatilo u 50. minutu kada je kapiten Aleksandar Milaković dobro izveo slobodan udarac, a malo mu pomogao i golman gotiju Adolf Tomić koji nije reagovao baš najbolje.

Široki je imao još jednu solidnu priliku preko Danijela Lukića, a domaći su do kraja meča stiskali pokušavajući da postignu drugi gol, što nisu uspjeli. U samom finišu meča jedini tim koji nije okusio gorčinu poraza otao je sa desetoricom jer je iskuljučen Ćavar, ali je bilo premalo vremena da ekipa Zorana Ćurguza napravi dodatni pritisak. Sloga je ovim bodom prekinula niz od dva poraza i sada ima pet bodova iz isto toliko mečeva, dok je Široki lider sa 11 bodova takođe iz pet utakmica.