ATPTENIS

BITKA OD TRI SATA Đere nakon maratona u četvrtfinalu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP 250 turnira u Vinston Sejlemu.

Đere je eliminisao australijskog tenisera Džejsona Kublera sa 2-1 u setovima, a rezultat je glasio 7:6, 6:7, 6:3.

Ovaj duel je bio pravi maratonski pošto je trajao čak tri sata i 11 minuta.

U prvom setu viđena je razmjena brejkova, a onda se ušlo u taj-brejk gde je Đere slomio Kublera i sa 7:4 dobio taj-brejk za osvajanje prvog seta.

Drugi set je bio potpuno drugačiji, griješilo se dosta, pogotovo sa strane Lasla Đerea, što je Kubler iskoristio i sa 11:9 u drugom taj-brejku uspio da izjednači i odvede meč u odlučujući set.

Laslo je tu bio na višem nivou. Prvi brejk je napravio u trećem gemu, potvrdio ga u devetom i stigao do veoma važnog trijumfa, koji će mu mnogo značiti za samopouzdanje.

U četvrtfinalu igraće protiv Francuza, Rišara Gaskea.