Borjan bez posla, Kanada bez bodova – minimalac neubjedljive Belgije

Fudbaleri Belgije nekako su opravdali ulogu favorita protiv Kanade koju su savaldali minimalnim rezultatom – 1:0.

Ključan detalj meča desio se u 44. minutu kada je Miši Batšuai dobro ispratio jednu dubinsku loptu, primio je između dva štopera Kanađana i matirao Milana Borjana. Golman Crvene zvezde bio je prije i posliej toga praktično bez posla jer su Belgijanci igrali prilično loše, a Kanađani stvarali šanse i promašivali ih.

Ko zna kako bi se meč razvio da je Alfonso Dejvis iskoristio penal u 11. minutu, a Roberto Marinez može da zahvali Tibu Kurtoi koji mu je sjajno zaustavio šut. Kanađamni su igrali visoki presing i otupili napad “crvenih đavola”, ali je u njihovim napadačkim akcijama nedostajalo konkretnosti. Meč su završili sa čak 22 šuta od čega su samo tri išla u okvir gola.

Belgija je sada prva u grupi F, Hrvatska i Maroko imaju po bod, dok je Kanada bez bodova.