ATPTENIS

NOV REKORD JE NA VIDIKU Evo šta poraz Alkarasa znači za Đokovića

Španski teniser Karlos Alkaras iznenađujuće je izgubio meč na startu Mastersa u Parizu i tako ostao bez prilike da svrgne sa trona Novaka Đokovića.

Šta više, gotovo je izvjesno da još neko vrijeme neće moći da dohvati Srbina na vrhu ATP liste. Đoković će, najmanje, ići do brojke od 399. nedjelja.

Šta poraz Alkarasa, zapravo, znači za Novaka Đokovića i kada se može očekivati probijanje magične brojke od 400. sedmica na vrhu?

Novak trenutno na prvom mjestu ATP liste ima 11.045 bodova i u “gradu svjetlosti” brani 600.

Alkaras trenutno na drugom mjestu ima 8.625 bodova, a u Parizu je branio 180 bodova, pa se može reći da ih nije izgubio previše.

Ipak, jeste šansu da u direktnom okršaju sruši Đokovića sa vrha.

Ovako, Novak će u slučaju plasmana u finale osvojiti dodatnih 125 bodova, a za eventualnu titulu još dodatnih 400 bodova.

Računica kaže da bi, u tom slučaju Đokoviću bilo potrebno da na Završnom mastersu u Torinu ostvari makar jednu pobjedu u grupnoj fazi.

Ona donosi 200 bodova i time bi matematički bilo osigurano prvo mjesto na kraju 2023. godine, što bi učinio osmi put u karijeri.

Isto tako bi i probio granicu od 400. nedjelja na čelu ATP liste.

Ako i kada do toga dođe, to će biti novi rekordi i ispisivanje istorije od strane Novaka Đokovića.