EVROPSKE LIGEFUDBAL

Crvena zvezda osvojila najmanje bodova u Ligi šampiona za sezonu 2023/2024

Fudbaleri Seltika i Antverpena uspeli su da dođu do pobeda u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona čime su Zvezdi predali “fenjer” najjačeg takmičenja.

Zvezda na skeneru B92.net: Zvezdina deca egal Sitijevoj, Sitijeva deca prejaka za hrabru Zvezdu

Srpski šampion je osvojio najmanje bodova, samo jedan, ali nije i jedini bez pobede pošto ni Sevilja ni Union Berlin nisu ostvarili trijumf.

Zvezda je, jasno, svoje šanse da se dokopa veće zalihe bodova propustila u dvomeču sa Jang Bojsem, dok protiv Sitija i Lajpciga nije imala previše izgleda.

U poslednjem meču za ovu evropsku sezonu, u Beogradu, ekipa Baraka Bahara poražena je od Sitija 3:2.

Poslednje kolo i meč sa Fejnordom ekipa Seltika čekala je takođe sa jednim bodom, a Antverpen bez ijednog pred meč kod kuće sa Barselonom – i posrećilo im se u poslednjoj rundi.

Posebno Belgijancima koji su tri puta vodili protiv Katalonaca, na kraju su slavili iako su primili gol u 91. minutu – junak je bio Francuz Ilenikena, strelac pogotka za pobedu u 92. minutu.

Zanimljivo, Seltik je do pobede takođe stigao u nadoknadi vremena.

Strelac pobedonosnog gola za Škotlađane bio je Šveđanin Gustaf Lagerbielke u 91. minutu.

Tako su i Belgijanci i Škotlanđani izbegli “nulu” u rubrici “pobede” za ovu sezonu u Ligi šampiona.