KOŠARKA

Zvezda u dramatičnom finišu pobijedila Igokeu

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Igokeu u dramatičnoj završnici derbija 25. kola ABA lige.
Beograđani su na svom terenu slavili rezultatom 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17).
Aleksandrovčani su vodili veći dio utakmice, na poluvremenu su imali plus 12, ali su u trećem periodu postigli samo sedam poena i Zvezda se vratila u meč. Beogradski tim je nakon prve četvrtine prvi put poveo minut i 39 sekundi prije kraja (63:62) i uspio da sačuva prednost u važnoj utakmici u borbi za plej-of.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Džordan Lojd sa 18 poena i Kori Volden sa 16, a u Igokei je jedini sa dvocifrenim učinkom bio Entoni Klemons sa 16 poena.
Vodeća Budućnost i Igokea imaju po 43 boda, iz 23 odnosno 24 utakmice, dok je Zvezda treća sa 41 bodom i 22 odigrana meča.