ODBOJKA

NIŠTA OD FINALA Odbojkaši predali evropsku krunu, sa Poljskom za bronzu

Odbojkaši Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva jer su bolji od njih bili Italijani koji su u Katovicama slavili sa 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18).

Stvari su mogli da se razviju i na drugačiji način naročito u prvom setu, ali je Italija uspjela da u finišu anulira zaostatak i na razliku dobije ovaj dio igre. Imala je Srbija dobar dio drugog seta pod kontrolom, ali su protivnici ponovo bolje odigrali ključne poene. Dosta problema pravili su momcima Slobodana Kovača servisom, prijem je bio prilično loš, pa je izostao uobičajeno veliki doprinos korektora i primača servisa u napadu. Treći set bio je mnogo bolji, proradili su Uroš Kovačević i Aleksandar Atanasijević i činilo se da šampioni Evrope mogu da naprave preokret,. Međutim, Italijani su odlično počeli četvrti set i bilo je jasno da će u finale. Za prvo zlato poslije 2005. godine boriće se sa Slovenijom koja je napravila senzaciju izbacivši domaćina Poljsku. Srbija će upravo protiv Poljaka pokušati sutra da obezbijede novu medalju. Meč za treće mjesto na programu je u nedjelju od 17.30 časova, a finale je na programu od 20:30.