NEKATEGORISANO

Borcu derbi protiv Izviđača

Rukometaši Borca savladali su Izviđač u Boriku u derbiju 10. kola Premijer lige BiH 23:21. Crveno-plavi su i nakon ovog kola ostali usamljeni na vrhu tabele.

Od početka tim Mirka Mikića je bio u vođstvu. Najveću prednost u prvom dijelu domaći rukometaši su imali u dva navrata, kada je bilo plus tri, 5:2 i 8:5. Gosti su prvi put poveli u 27. minutu 12:11. Ipak, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 13:12 za Borac.

U drugim dijelu domaći igrači u 44. minutu imali su i četiri gola prednosti 20:16, ali poslije toga nisu dali gol 13 minuta. Ipak više nerava i koncentracije imali su crveno-plavi i zasluženo su stigli do pobjede.

Najefikasniji kod domaćih bio je Luka Knežević sa pet golova, a odličan je bio i golman Slađan Subotić sa 12 odbrana. Kod gostiju prvo ime je bio kapiten Domagoj Alilović sa pet pogodaka.

U narednom kolu Borac gostuje u Visokom kod ekipe Bosne, dok Izviđač dočekuje Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.