BIHFUDBAL

Mladen Bosančić: Sloboda će biti šampion Srpske! Borac od aprila domaće utakmice igra u Novom Gradu

Fudbaleri novogradske Slobode posljednje kolo pred zimsku pauzu u Prvoj ligi Republike Srpske dočekuju na četvrtom mjestu sa 30 bodova, odnosno sa svega četiri boda manje od vodeće Krupe, te bodom manje od Sutjeske i Sloge iz Doboja.

Protivnik u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone je ekipa Ljubića iz Prnjavora, a crveni će biti domaćini u subotu, 20. novembra od 13.00 časova.

– Vjerujem da možemo da osvojimo prvo mjesto na u Prvoj ligi Republike Srpske i samim tim se plasiramo u Premijer ligu BiH, optimistično je počeo razgovor za Radio Novi Grad predsjednik Slobode Mladen Bosančić i dodo da je da je to prepoznala fudbalska javnost Republike Srpske.

– Mi smo glavni favoriti i to breme nije lako nositi. Gdje god da gostujemo, mi smo na udaru, ali je lijepo biti favorit, jer vas u toj situaciji svi poštuju. Shodno tome, mi nastavljamo dalje da podižemo klub administrativno, finansijski, ali i igrački, rekao je Bosančić.

On je, takođe otkrio da će u Novom Gradu biti premijerligaškog fudbala već u aprilu i maju naredne godine.

– Domaće mečeve na Mlakvama će u tom periodu igrati aktuelni šampion BiH banjalučki Borac, a razlog je taj što će u pomenutom periodu na Gradskom stadionu u Banjaluci biti postavljan teren sa hibridnom travom, pojasnio je prvi čovjek Slobode.

Nakon utakmice sa Ljubićem slijedi odmor za igrače, ali, kako kaže predsjednik kluba sa stadiona Mlakve, za Upravu nema odmora.

– Mi već sada dogovaramo protivnike za pripremni period pred početak proljećnog dijela sezone, a neminovno je da će biti i pojačanja. Nama u ovom rosteru trebaju tri ili četiri pojačanja kako bismo održali postojeći nivo. Pravimo ekipu za Premijer ligu i u prilog tome ćemo dovoditi i pojačanja, a sve to u skladu sa finansijskim mogućnostima, ističe Bosančić.

Prvi čovjek crvenih naglašava da klub prvi put nakon mnogo godina na zimsku pauzu odlazi bez dugovanja prema svojim igračima i stručnom štabu, što je, prema njegovim riječima, u ovom vremenu veliki podvig.

– Naš budžet je najmanji u odnosu na ekipe sa kojima se borimo za prvo mjesto. Godišnje ne prelazimo 80.000 KM koje dobijamo iz opštinskog budžeta, a mi trošimo oko 250.000 KM, pa možete da zamislite koliko moramo da radimo da bismo namirili sve ono što je potrebno za normalno funkcionisanje kluba. Ukoliko izborimo plasman u Premijer ligu, naš klub računa da bi priliv sredstava mogao da bude i od prodaje igrača, jer trenutno imamo mnogo fudbalera starosti od 19, 20 i 21 godinu, koji su se odlično pokazali na prvoligaškim terenima Srpske. Naš klub je stao na zdrave noge i od svih konkurentskih klubova u vrhu tabele, spadamo u najorganizovaniji, konstatuje Bosančić.

Za kraj, predsjednik Slobode je pozvao navijače da u subotu podrže domaće fudbalere u meču sa Ljubićem, te potom otkrio jednu zanimljivu informaciju:

– Ekipa Krupe, koja je lider na tabeli, svjesno je ušla u takmičenje Prve lige bez kadetske selekcije, a to po pravilniku takmičenja Prve lige Republike Srpske ne može proći nekažnjeno, zato što prvi stepen takmičenja pod okriljem Fudbalskog saveza Republike Srpske zahtijeva tri mlađe kategorije – pionire, kadete i juniore. Kazna po disciplinskom pravilniku je jasna – oduzimanje od 6 do 12 bodova plus novčana kazna, na čemu ću insistirati. Nemam ništa protiv Krupe, ali poznata su pravila takmičenja koja treba da vrijede za sve klubove Prve lige. Kao član Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Republike Srpske pokrenuću pitanje na odboru ovog organa u slučaju Krupa, koji je podnesen Disciplinskoj komisiji. Ne vidimo u tome našu sreću, ali pravilnici i uslovi postoje da bi se poštovali, samouvjereno ističe Bosančić, a potom optimistično zaključuje:

– Očekujemo oduzimanje bodova za ekipu Krupe, vjerujemo u našu pobjedu protiv Ljubića, a nadamo se i kiksevima Sloge i Sutjeske na teškim gostovanjima u Omarskoj i Stanišićima, što znači da bi u tom slučaju naša Sloboda bila jesenji prvak, završio je optimistično, kako je u počeo Mladen Bosančić za Radio Novi Grad.

Prikaži Više

POVEZANI ČLANCI

Back to top button