BIHKOŠARKA

GUŽVA NA VRHU Prijedorčani u derbiju kola srušili Rogaticu

Košarkaši Prijedor Spartaka nanijeli su treći poraz Rogatici u 12. kolu Prve lige Republike Srpske (79:71), te dodatno “zakuvali” situaciju na vrhu tabele.

Momci Danila Palalića odigrli su odličan meč, te stigli smo na pobjedu zaostatka za Budućnosti i Rogatici. Sjajno su otvorili utakmicu, gosinsu se vratili u drugoj četvrtini, ali su Prijedorčani sve dileme riješili na otvaranju drugog poluvremena. Prednjačili su Bojan Lukić i Lazar Dažić sa po 18 poena, Aleksandar Ivetić dodao je 16 uz sedam asistencija, a po deset su postigli Srđan Lončar i Mirko Ljuboja, koji nije imao promašaja iz igre.

Na drugoj strani istakli su se Luka Radmilović i Nemanja Okiljević sa po 16 poena. Prijedor je sada na omjeru 8-4, dok Rogatica i vodeća Budućnost imaju 9-3.