BIHKOŠARKA

ORLOVIMA ŠESTI TROFEJ KUPA SRPSKE: U finalu preslišani i Lavovi!

Košarkašice Orlova odbranile su trofej namijenjen pobjedniku Kupa Republike Srpske. Popularne Orlice su u finalu bile ubjedljive protiv ekipe Lavova iz Brčkog 89:59.

Pitanje osvajača 29. trofeja Kupa Republike Srpske nije se dovodilo pitanje ni u jednom momentu. Od samog starta meča autoritativno su izabranice Dragane Svitlice ušle u finale i rješavale situacije uglavnom preko Milice Zeljković, koja je već u prvoj četvrtini postigla 10 poena.

Drugu četvrtinu Orlovi su odigrali uraganski, dok sa drugre strane ni šut nije služio Lavove, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 50:19 za banjalučanke.

U drugom poluvremenu Dragana Svitlica je dala šansu svim djevojkama, pa su Brčanke uspjele ublažiti poraz.

Pobjednički tim do trofeja je vodila Milica Zeljković sa 16 poena, po 13 su dodale kapiten Tamara Rajić i Nataša Šobot.

U poraženom timu Ines Babić i Sara Karišik postigle su po 12 poena.

Orlovi su večerašnjim trijumfom došli do šestog pehara u Kupu Republike Srpske, a na taj način su izborili i plasman na završni turnir Kupa BiH.