ODBOJKA

Borac rutinski preko Bosne

Odbojkaši Borca savladali su kalesijsku Bosnu 3:0 u Boriku u susretu 16. kola Premijer lige BiH. Tim Miše Marjanovića nastavlja borbu za Evropu, odnosno što bolju poziciju pred plej-of.

Prvi set domaćin tim je dobio rezultatom 25:19. Iako je Borac slavio sa šest razlike, to ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu, jer gotovo svi poeni koje su gosti osvojili bili su plod grešaka ili opuštanja domaćeg tima. Razlika u kvalitetu bila je više nego evidentna.

U drugom setu crveno-plavi su bili još ubjedljiviji i taj period igre dobili su rezultatom 25:13.

Treći period igre bio je praktično repriza viđenog u prva dva seta. Borac je ubjedljivo dobio ovaj set 25:17.

U narednom kolu Borac je gost još jedne ekipe Bosne, one sarajevske, dok tim iz Kalesije gostuje u Kaknju.