BIHKOŠARKA

DEVETA U NIZU Budućnost nanijela prvi domaći poraz Prijedorčanima i ostala na vrhu

Košarkaši Budućnosti savladali su Prijedor Spartak sa 79:72 u derbiju 16. kola Prve lige Republike Srpske i ostali na vrhu tabele sa omjerom 13-3, koliko ima i Slavija 1996.

Utakmica u Prijedoru bila je pravi derbi. Bijeljinci su vodili tokom cijelog meča, ali su domaći bili vrlo uporni i držali priključak gotovo svih 40 minuta. Možda i ključna sekvenca desila se na startu posljednjeg perioda kada su Prijedorčani smanjili na 57:58, a Viktor Blagovčanin i Haris Ćurevac taj napad odbili trojkama. Nisu se predali momci Danila Palalića pa su na minut i po do kraja stigli na -3 (69:72), ali je Budućnost imala odgovor na sve njihove pokušaje i zasluženo stigla do devete uzastopne pobjede. Posebno je velika ako se zna da do sada nijedna ekipa iz Sportske dvorane “Mladost” nije odnijela bodove ove sezone. Do izražaja je došla i veći fond igrača sa kojim raspolaže Josip Pandža, a i veće iskustvo. U finišu je “povukao” Dinko Peljto koji je meč završio sa 14 poena, koliko je dao i nebojša Erkić. Dva više postigao je Milivoje Božović, a 12 je dao Blagovčanin uz perfektan šut za tri poena 4 od 4.

Kod domaćih su se istakli Bojan Lulić i Lazar Dražić sa po 20, dok je Aleksandar Ivetić postigao 18 poena.