TENIS

LAJOVIĆ USPJEŠAN Pobjeda srpskog tenisera u “maratonu”

Dušan Lajović (46. ATP) konačno je ostvario pobjedu protiv tenisera iz “TOP 50”. On je sa 2:1 (6:4, 4:6, 7:5) pobijedio Amerikanca Sebastijana Kordu i na taj način se plasirao u drugo kolo turnira u Dubaiju.

Meč je trajao dva sata i 46 minuta, a prvi set bio je revija brekjkova. Čak tri puta je Lajović u prvig pet gemova oduzeo servis Kordi, a jadnom je to uradio Amerikanac štpo je Duciju donijelo vođstvo od 4:1. Do kraja seta je Lajović izgubio još jedan poen na svoj servis, ali je osvojio prvi set.

Sličan je bio i drugi set, počeo je brejkom Lajovića, uzvartio je KOrda koji je do kraja ovog seta još dva puta Srbinu oduzeo servis.

Veliki preokret napravio je Lajović u trećem setu, gubio je sa 5:2, a onda je zaigrao kao u trancu. Nije izgubio više nijedan poen i slavio je sa 7:5 protiv 40. tenisera svijeta.

U drugom kolu Lajović će igrati protuv Boljeg iz duela Tomija POla i Matea Beretinija.