BIHKOŠARKA

Sloboda bila blizu, bodovi ipak idu u Istočno Sarajevo

Košarkaši Slavije savladali su Slobodu 73 u Novom Gradu 71:64, u meču 19. kola Prve lige Republike Srpske.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku gostiju. Kapiten Darko Damjanović i Dušan Elez nosili su Slaviju koja je na odmor otišla sa vođstvom od sedam poena 42:35.

U trećoj četvrtini Sloboda se vratila na krilima nezaustavljivog Radosava Vukića. Novljani su čak na nešto manje od tri minuta prije kraja trećeg perioda poveli 47:46, ali su gosti na pauzu pred posljednjih 10 minuta ipak otišli sa plus dva, 53:51.

U pposljednjoj četvrtini vodila se velika borba, Sloboda je u jednom momentu imala plus četiri, ali iskusniji igrači gostiju prelomili su meč u svoju korist na kraju.

Dušan Elez sa 16, Darko Damjanović sa 14, te Aleksandar Tunguz sa 13 poena predvodili su Slaviju do pobjede.

U redovima Slobode 73 prvo ime bio je Vukić sa 19 koševa.

U narednom kolu Sloboda 73 gostuje u Prijedoru kod ekipe Prijedor – Spartak, dok je Slavija domaćin Kozari iz Gradiške.