ODBOJKA

“Princeze” osvojile 15. titulu u nizu

Odbojkašice Bimal Jedinstva odbranile su šampionsku titulu jer su u trećem meču finalne serije savladale Gacko sa 3:1 (25:10, 25:18, 21:25, 25:15), te potvrdile da im nema ravnih u BiH.

Brčanke su lako dobile uvodna dva seta, a onda su Gačanke u trećem iskoristile opuštanje domaćih, te pokušale da učine meč zanimljivim. Međutim, “princeze” su u četvrtom setu ponovo zaigrale na najvišem nivou i okitile se krunom. Do pobjed eih je vodila najbolja osbojkašica Srpske za prošlu godinu Ivana Radović koja je osvojila 17 poena, dok je srednji bloker Ana Gajić imala 13. U redovima ekipe Saše Slijepčevića 15 je osvojila Tamara Virković, 14 je imala Nikolina Buha, dok su Helena i Katarina Popović osvojile 13 odnosno 12. Za Brčanke je ovo 15. titula u nizu, ne računajući sezonu 2019/20. koja je prekinuta zbog virusa korona.