RUKOMET

Rukometaši Hercegovine savladali Slaviju i ostali na diobi prvog mjesta

U meču 22. kola Prve M:tel rukometne lige Hercegovina je savladala ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva 36:31(17:13)

Gosti su u Nevesinje doputovali hendikepirani izostancima nekolicine prvotimaca.

Od početka meča Hercegovina je preuzela konce igre i u 9. minuti imala 7:3.

Do poluvremena se održavala razlika od 3-4 gola i na pauzu se otišlo sa rezultatom 17-13.

Na početku drugog poluvremena domaća ekipa zaigrala je jako u odbrani i preko kontranapada u periodu od 33-39 min pravi seriju 7-0 i u 40. minuti imaju 26-15.

Mlada poletna ekipa iz Istočnog Sarajeva se ne predaje i čak u 56. minuti prilaze na minus 3.

Najefikasniji u redovima Hercegovine su bili Babić sa 10 i Dragović sa 9 golova. Mlađani golman Vujadinović je zabilježio 14 odbrana.

Nakon ovog meča ekipa Hercegovine ostaje na diobi prvog mjesta sa Kozarom iz Gradiške.