ATPTENIS

UBJEDLJIV Lajović sjajan na startu Sinsinatija

Srpski teniser Dušan Lajović ubjedljivo je krenuo na startu Mastersa u SAD.

Dušan Lajović je sjajno igrao protiv 21. igrača svijeta, Argentinca Fransiska Serundola i uspio da ga pobijedi sa 2-0 u setovima.

Rezultat je glasio 6:3, 6:4, a meč je trajao sat vremena i pedeset minuta prije nego što ga je kiša prekinula

Lajović će u drugom kolu igrati protiv Italijana Janika Sinera.

Što se toka meča tiče, vidjeli smo da je Lajović sigurno odradio prvi gem na svom servisu i momentalno napravio brejk u drugom kako bi stekao vođstvo od 2:0, brzo je brejk potvrdio i kada je na semaforu bilo 4:1 u njegovu korist bilo je jasno da će teško ispustiti prvi set.

Tako je i bilo. Lajović je bez većih problema dobio taj dio meča sa 6:3, da bi u drugom setu krenuo odlično i za sat vremena i 5 minuta imao meč loptu i šansu da sve okonča.

Nije uspio, dozvolio je brejk za 5:3, da bi Serundolo smanjio na 5:4 i potom je meč prekinut zbog kiše u Sinsinatiju pri servisu Lajovića na 40:30 za sprskog igrača.

Odmah po povratku na teren je Lajović taj jedan poen i osvojio i bez problema prošao u drugo kolo Sinsinatija.