ODBOJKA

Finale Kupa Republike Srpske: Dominacija Brčaka u Banjaluci, Mladost bolja od Borca

Odbojkaši brčanske Mladosti pobjednici su Kupa Republike Srpske. Izabranici Branka Mišića u finalu u Boriku nadigrali su domaći Borac 3:0. Za tim iz Brčkog ovo je 11 trofej u najmasovnijem takmičenju Srpske.

Prvi set Mladost je dobila bez većih problema 25:21. Igrači Borca kao da su bili pod utiskom atmosfere i važnosti utakmice pa nisu pružili jači otpor.

Odbojkaši Borca u drugom setu poveli su 1:0 i to je bilo sve što smo vidjeli od njih, jer je ostatak seta prošao u dominaciji gostiju, koji su ovaj period igre dobili 25:17. Ono što za Mladost nije dobro je činjenica da se u ovom setu povrijedio srednji bloker Azur Eminović.

Ni u trećem setu Brčaci nisu imali problema. Slavili su 25:20 kojim su odbranili trofej.

Za najboljeg igrača finalnog turnira izabran je Azur Eminović, igrač pobjedničke ekipe.