KOŠARKANBA

Bogdan se ispromašivao – ubjedljiv poraz Atlante

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su od Detroit Pistonsa rezultatom 122:101 u noći iza nas.

Atlanta Hoksi igraju prilično promjenljivo ove sezone, ne izgledaju kao onaj tim koji je prije godinu dana igrao finale Istoka, ali barem će dohvatiti plej-in turnir.

U noći iza nas poraženi su od Detroit Pistonsa, jedne od najlošijih ekipa Istoka (na parketu Little Caesars Arene u Detroitu) rezultatom 122:101.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović meč je završio sa 13 postignutih poena, ali lošim šutem iz igre jer je pogodio tek 5 šuteva od ukupno 16 koliko je uputio ka košu Pistonsa, uz 2 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte za 28 minuta.

Tri utakmice zaredom Bogdan Bogdanović je premašivao 20 poena, dok je na dvije od te tri imao 30 i više poena, ali je toj skorerskoj seriji, ipak, došao kraj.

Najefikasniji je bio Tre Jang sa 21 poenom, a uz to je imao i 9 asistencija uz po 2 skoka i ukradene lopte, 15 Deandrea Hantera, a po 11 su imali Okongvu, Rajt i Džonson.

U redovima Pistonsa, vidjeli smo 21 poen Džeremija Grenta, 17 je upisao Kejd Kaninghem, 16 Keli Olinik, 13 Hejs i Begli, 11 Kori Džozef, a po 10 postgli su Megruder i Sadik Bej.

Pistonsi su relativno lako slomili otpor Hoksa, a gosti iz Džordžije su samo u prvoj četvrtini nekako bili konkurentni, da bi ih potom Detroit prosto pregazio i poslije tri dominantne četvrtine slavio sa 122:101.