TENIS

Maksimović pobjednik Prvenstva BiH

Marko Maksimović, teniser TK Doboj, pobjednik je Prvenstva BiH za igrače do 16 godina.

On je u finalu pobijedio Amara Silajdžića iz sarajevskog Gema rezultatom 6:0, 6:2.

Treće mjesto na Prvenstvu u Doboju osvojili su Adnan Vojvodić iz Teniskog kluba As iz Zenice i Adrian Matej Gračanin iz Teniskog kluba Iskra teen iz Sarajeva.

Marko Maksimović
Još jedan uspjeh Marka Maksimovića

Maksimović je u polufinalu pobijedio Vojvodića sa  6:2, 6:1, a Silajdžić je bio boljio od Gračanina i slavio rezultatom 6:4, 6:3.

Sponzor Teniskog Saveza Republike Srpske , njemačka sportska firma “AS Tennis and More” najuspješnijim učesnicima Prvenstva je dodijelila vrijedne sportske nagrade.

Dodajmo da je Maksimović, ovaj vikend osvojio i još jednu nagradu, ali van teniskog terena. Na svečanosti povodom završetka Osnovne škole, na proslavi mature, proglašen je za najboljeg sportistu generacije u Osnovnoj školi “Vuk Stefanović Karadžić” u Doboju.