ODBOJKA

Osma pobjeda odbojkaša Srbije u Ligi Nacija

Odbojkaši Srbije ostvarili su novu ubjedljivu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi Nacija, savladavši Bugarsku sa 3:0 (25:20, 25:17, 25:17).

Od samog početka meča vidjelo se da je Srbija mnogo kvalitetnija od Bugarske. Na sredini prvog seta Srbija je napravila razliku od četiri poena, koja joj je omogućila da povede sa 1:0, a u drugom setu se vidjela potpuna dominacija srpskih igrača.

Iako je Bugraska bolje otvorila ovaj set, Srbija je brzo stekla sedam poena prednosti. Ta razlika bila je dovoljna da osvoje set i da se pribilže novoj pobjedi na turniru.

Kao i prva dva, Srbija je odlično odigrala i treći set.

Ovaj set bio je gotovo isti kao i drugi, kako igrom, tako i rezultatski. Srbija je na ovaj način došla do osme pobjede u Riminiju.Najefikasniji igrači bili su Marko Podraščanin i Marko Ivović sa po 13 poena.