GRAND SLAMTENIS

TROFEJ IDE U AUSTRALIJU Barti šampionka Vimbldona

Australijanka Ešli Barti osvojila je prvu grend slem titulu na Vimbldonu pošto je u finalu savladala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:3). Najbolje rangirana tensierka sada ima dva najvrednija pehara pošto je slavila i na Rolan Garosu 2019. godine, dok će Pliškova morati da sačeka novu priliku kako bi otišla do samog kraja.
Barti je bila mnogo bolja u prvom setu, krenula je furiozno, povela sa 4:0, pa iako je Pliškova vratila jedan brejk, nije imala pravu šansu da „ukrade“ set protivnici.
U drugom dijelu igre Čehinja je bila odlučna, odmah napravila brejk, ali ga potom i izgubila. Barti je čak servirala za meč, ali se Pliškova vratila i sjajnom igrom u taj brejku izjednačila na 1:1.

Ipak, nije imlaa snage za potpuni preokret pa je Barti sa brejkom na startu trećeg seta riješila meč u svoju korist i počela da slavi.