KOŠARKA

Đorđevićev Fener vodio do finiša, pa pao uz zvuk sirene

Košarkaši Real Madrida pobijedili su poslije drame Fenerbahče 70:69 u 5. kolu Evrolige.

Fenerbahče srpskog trenera Aleksandra Đorđevića je vodio skoro čitav meč, imao i dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali ga je Real stigao u posljednjoj deonici.

Kraljevski klub je, uz nekoliko čudnih sudijskih odluka koja su razbjesnile Đorđevića, preokrenuo na 30 sekundi prije kraja preko Fabijena Kozera i Vensana Poarijea sa penala.

Šut za pobjedu imao je Šejok, ali je promašio otvorenu trojku iz ugla za treći poraz Fenera, a četvrtu pobjedu Reala.

Upravo je Kozer bio najefikasniji sa 16 poena, a dvocifren je bio još samo Tomas Ertel sa 10.

Kod Fenera je Nando De Kolo dao 11, a jedan manje Jan Veseli.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić dobio je samo pet minuta i nije stigao da se upiše u strijelce, uz jedan skok i tri izgubljene lopte.