BIHKOŠARKA

Serijom 22:2 Budućnost slomila Akademiju Borca i upisala devetu pobjedu

Košarkaši Budućnosti iz Bijeljine ostvarili su devetu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske, pošto su u 12. kolu savladali Akademiju Borca u Banjaluci sa 78:54.

Ključnu seriju Bijeljinci su napravili u drugoj četvrtini kada su poslije rezultata 22:22 u 11. minutu, dozvolili domaćinima još samo dva poena do poluvremena, a oni su u tom periodu postigli 22. U nastavku meča rutinski su održavali prednost i potvrdili kandidaturu za titulu, te plasman u Ligu BiH. U ekipi Josipa Pandže istakao se iskusni Milivoje Božović sa 18 poena, dok je Haris Ćurevac u zvaničnom debiju postigao 14. Isti učinak imao je Nebojša Erkić, a 10 poena i 13 skokova imao je Elmir Džafić. U mladom timu Akademije Borca dvocifreni su bili Siniša Šorak i Srđan Adamović koji su ubacili po 10 poena. Ovo je