BIHKOŠARKA

Sloboda 73 bolja od Student Igokee u Novom Gradu

Košarkaši Slobode 73 savladali su Student Igokeu 74:72 u meču 12. kola Prve lige Republike Srpske. Bila je ovo treća pobjeda tima Dejana Kukavice ove sezone, a zanimljivo prva na domaćem terenu.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku gostiju, koji su gotovo sve vrijeme bili u vođstvu. Sloboda se vratila krajem poluvremena, ali sa dva dobra rješenja u napadu Student Igokea je otišla na odmor sa prednošću od 39:36.

Velika borba nastavila se i u drugom poluvremenu. Stalno su domaći “duvali za vrat” gostima. Na kraju, u neizvjesnoj završnici Uroš Podrumac je postigao dva slobodna bacanja za ispostaviće se konačnih 74:72 za Slobodu. Šut za pobjedu gostiju u posljednjem napadu promašio je Dejan Pavlović.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Sergej Babić sa 18 poena, a Đorđe Prekić je dodao 17. Kod gostiju prednjačio je tandem Srđan Bošković – Aleksandar Smiljanić sa 19, odnosno 17 poena.

U sljedećem kolu Sloboda 73 gostuje kod ekipe Varde u Višegradu, dok je Student Igokea domaćin Prijedoru.