KOŠARKANBA

NEVEROVATNO IZ NBA: Gubili 1 poen, a otišli u produžetak FOTO

Nesvakidašnja scena dolazi nam iz NBA lige, gdje je produžetak počeo, a da rezultat nije bio neriješen.

Košarkaši Filadelfija Seventisiksersa su rezultatom 122:119 bili bolji od Memfis Grizlisa poslije produžetka.

Ono što ovu utakmicu izdvaja od ostalih jeste to što je produžetak počeo prednošću Memfisa 112:111, a ne neriješenim rezultatom 111:111.

Situacija zapravo i nije toliko komplikovana, pošto je Memfis došao do vođstva posle isteka regularnih 40 minuta, a prije početka produžetka, jer su dobili dodatno slobodno bacanje zbog tehničke greške treneru Filadelfije.

Dok Rivers je bio nezadovoljan sudijskom odlukom da sviraju faul Andreu Dramondu nad Morentom, uložio je čelendž, a on bio neuspešan pa je Memfis bacanjima izjednačio, 111:111.

Posljednji napad je imala Filadelfija, Set Kari je šutirao za pobjedu i činilo se da je fauliran, ali se sudije nisu oglasile i to je dodatno naljutilo Doka Riversa.

On je uletio u teren da se raspravlja sa Erikom Luisom i njegovim pomoćnicima, pa je zbog toga dobio tehničku grešku i Memfis sa prednošću 112:111 odlazi u produžetak.