KOŠARKAREGION

Slavlje Podgorice na otvaranju “balona” u Banjaluci

Košarkaši Podgorice savladali su danas Rogašku 80:68 u meču 8. kola NLB ABA2 lige, a prvom na turniru u Banjaluci.

Tim Nebojše Bogavca stigao je do treće pobjede u ovom takmičenju, dok je slovenački tim pretrpio sedmi poraz.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u današnjem meču – tokom prvog dijela nijedan tim nije uspio da napravi osjetniju razliku, pa je Podgorica nakon serije 9:0 u finišu poluvremena stigla do četiri poena prednosti – 37:33. Crnogorska ekipa utakmicu je prelomila u posljednjoj četvrtini – prvo je serijom 10:0 stigla do dvocifrene prednosti (64:53), da bi se Rogaška vratila i prišla na tri poena zaostatka – 64:61. Potom je Podgorica napravila još jednu seriju 6:0 otišla na nedostižnih devet poena prednosti (70:61) i na kraju stigla do pobjede.

Najefikasniji u ekipi Nebojše Bogavca bio je Aleksandar Langović sa 30 poena (10/16 za dva, 2/4 za tri), 10 skokova i indeksom 34. Nikola Mišković je imao 12 poena, 11 skokova i indeks 24.

Kod Rogaške je najbolji bio Petar Vujačić sa 22 poena. Podgorica u narednom kolu, u srijedu (21 h) igra protiv MZT-a.