KOŠARKANBA

Niko kao Jokić i Čeberlen VIDEO

Nikola Jokić je ispisao nove stranice istorije NBA lige.

Srpski košarkaš je postao tek drugi igrač uz Vilta Čemberlena koji ima više tripl-dablova sa najmanje 25 poena i 80% šuta iz igre.

Jokić je predvodio Denver do pobjede nad Bruklinom 124:104 sa 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija uz impresivnih 12/15 iz igre, za samo 30 minuta.

Aktuelni MVP je postigoa 23 poena u drugoj i trećoj četvrtini tokom kojih su Nagetsi povećali razliku protiv Netsa sa 7 na 21 poen.

– Bolje smo reagovali u drugom poluvremenu, terali ih na teške šuteve. Odbrana je bila mnogo, mnogo bolja – rekao je Jokić.

Ovo je Jokiću bio 14. tripl-dabl u sezoni, sa 71. u karijeri, ima samo sedam manje od Čemberlena na šestom mjestu svih vremena.

Ispred su Lebron Džejms sa 103, Džejson Kid sa 107, Medžik Džonson sa 138, Oskar Robertson sa 181 i rekorder Rasel Vestbruk sa 193.