BIHRUKOMET

Kup BiH: Sjajno izdanje Izviđača, revanši odlučuju u ostalim utakmicama

Rukometaši Izviđača stekli su najveću zalihu u prvim mečevim četvrtfinala Kupa BiH jer su savladali Gračanicu na gostovanju sa 33:25.

Samo četiri dana nakon što je u prvenstvenom okršaju morala da čestita domaćinu, ekipa Tonija Čoline večeras je odigrala sjajno, te nanijela jedan od najtežih poraza Gračanici na domačem terenu. Već poslije prvog poluvremena bilo je jasno da utakmica ide u jednom smjeru (17:10), a u nastavku su Ljubušaci samo održabvali vođstvo i praktično se plasirali na završni turnir.

U preostala dva duela viđeno je mnogo više uzbuđenja. Sarajevska Bsona i Slkoga iz Gornjeg Vakufa remizirale su 28:28, dok je Bosna iz Viskokog obezbijedila dva gola zalihe uoči gostobanja Slobode.

Borac je nešto ranije sa 28:27 savladao dobojsku Slogu. Revanš utakmice na programu su za sedam dana.