BIHRUKOMET

Borac odbranom srušio Slogu i plasirao se na završni turnir

Rukometaši Borca prvi su učesnici finalnog turnira Kupa BiH pošto su i u revanšu bili bolji od dobojske Sloge sa 26:23.

Treći meč u samo šest dana bio je najmanje neizvjestan iako se do poluvremena nije činilo tako, pošto su „crveno-plavi“ vodili sa 12:11. Ipak, u nastavku su izgledali onako kako je to bilo u većini dosadašnjeg dijela sezone i ostali u igri za trofej. Napravili su seriju 8:2, a u tim trenucima sjajan je bio Berin Brkić na golu uz pomoć odbrane, a i stvari u napadu počele su da funkcionišu nego u dva banjalučka obračuna. Sloga se nije predavala, ali sve do posljednjeg minuta nije mogla da spusti prednost gostiju ispod četiri razlike.

Najzaslužniji za trijumf je Brkić koji je zaustavio deset šuteva, a u napadu je najraspoloženiji bio Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je Luka Perić dao pet. Četiri je upisao Vlado Draganić, a po tri Marko Lukić, Luka Knežević i Božo Tepić, dok je jedan dao Đorđe Ćelić. U redovima domaćih Miloš Trifunović je postigao osam golova, Vladimir Stanković četiri, a Nemanja Peštić tri.