ATPTENIS

Nadal preživio Kirjosa za 19:0

Španski teniser Rafael Nadal nastavio je trijumfalni niz na početku godine i zabilježio 19. pobjedu zaredom.

On je u četvrtfinalu savladao Nika Kirjosa, poslije velike borbe, dva časa i 48 minuta igre – 7:6(0), 5:7, 6:4.

Bio je ovo 10. međusobni duel dvojice igrača i šesta pobjeda za “Bika sa Majorke”.

Nije mu bilo lako protiv raspoloženog Australijanca, koji je igrao svoju igru, ali je ključnu šansu propustio na startu odlučujućeg seta.

Start duela pripao je Kirjosu, koji je prvi stigao do brejk, međutim, u gemu, u kojem je servirao za prvi set, poklekao.

Otišlo se ubrzo u taj-brejk, u kojem Kirjos nije uspio da osvoji niti jedan poen.

Drugi set je bio miran, bez brejk šansi, da bi prvu Australijanac dobio u posljednjem gemu pred novi taj-brejk. Iskoristio ju je i izjednačio rezultat.

Da možda čak i slomi Nadala mogao je u drugom gemu III seta, kada je imao dvije brejk lopte, ali se Nadal provukao.

Sačekao je Španac svoju priliku i u sedmom gemu stigne do ključnog brejka, kojim je prelomio duel.

Rival u polufinalu biće mu zemljak Karlos Alkaras, koji je nadigrao Kamerona Norija rezultatom 6:4, 6:3.