KOŠARKANBA

Bogdanović blistao u pobjedi nad Pejsersima VIDEO

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović je blistao u gostujućoj pobjedi svoje Atlante nad Indijanom i za nepunih 29 minuta u igri postigao je 29 poena uz pet skokova.

Imao je 8/14 u šutu iz igre i čak pet od sedam pokušanih trojki uz 8/10 sa linije slobodnih bacanja.

Atlanta je uglavnom vodila, na poluvremenu je imala 74:63 i bez obzira na kasni pokušaj Pejsersa da ih stignu, uspjela je da odoli i sačuva pobedu.

Klint Kapela je u timu Hoksa dodao 22 poena uz 15 skokova, a isti broj poena imao je i Kevin Uerter.

Trej Jang je postigao 14 poena i uglavnom razigravao saigrače, na čemu mu je posebno bio zahvalan Bogdanović.

– Uvek cenim to što Trej radi. Potrebno je da igrači drugih timova obrate pažnju na njega, tako da meni ostaje više prostora za šut. Znam da će me uvek pronaći – poručio je Bogdanović.

Kod Pejsersa, prednjačio je Badi Hild, ali ni njegovih 26 poena nisu bili dovoljni da njegov tim izbjegne četvrti uzastopni poraz.