BIHKOŠARKA

Borac ispoljio stare boljke i dobio Zrinjski

Košarkši Borca ispoljili su boljke koje ih muče u posljede vrijeme, ali su uspjeli da savladaju Zrinjski u 21. kolu Lige BiH sa 80:71.

Ovo je 13. pobjeda “crveno-plavih” uz pet poraza, a sa ovim omjerom i dalje su u konkurenciji za drugo mjesto pred plej of.

Ipak, Dragan Nikolić ne može da bude u potpunosti zadovoljan, jer su njegovi momci dva puta dozvolili Mostarcima da se vrate u utakmicu. Na četiri minuta do kraja stigli su na samo minus tri (67:70), ali su domaći još jednom napravili seriju i nekako priveli meč kraju.

Odlijepio se Borac već u drugoj četvrtini na 14 poena prednosti, a toliko je imao u nekoliko navrata, posljednji put na početku četvrte dionice. Ipak, ponovo su im se desile prazne minute kao na “balon” turniru u Širokom Brijegu, samo što su Mostarci ruku na srce dosta lošiji rival od konkurenata u ABA 2, pa nisu uspjeli da to materijalizuju. Džoš Kaningem postigao je 16, a Stefan Kenić 11, dok je u redovima Zrinjskog najbolji bio Anes Podojak sa 22 poena.