KOŠARKAREGION

Partizan se ubjedljivo revanširao Megi

Košarkaši Partizana upisali su novu pobjedu u ABA ligi, ovog puta u srpskom derbiju protiv Mege rezultatom 97:68.

Meč nije imao rezultatski značaj. Partizan nije mogao da se pomjeri sa drugog mjesta. Crvena zvezda se zacementirala na vrhu ABA lige, a crno-bijeli su bili ustoličeni odmah ispod pred plej-of.

Već u prvoj dionici je prednost krenula da raste. Do poluvremena je razlika već postala uveliko dvocifrena.

Poslije toga je sve bilo jasno. Mega je uspjela da spusti razliku ispod 30 u pojedinim momentima, ali pitanje pobjednika se nije dovodilo u pitanje u posljednjoj četvrtini. Bila je to prilika da svi igrači zaigraju, a najviše oduševljenja izazvao je Tristan Vukčević. Najmlađi član ekipe Partizana je iamo nekoliko upečatljivih poteza, ali izdvaja se žestoko zakucavanje za novih plus 30 – 91:61.

Najefikasniji je bio Panter sa 16 poena, Madar ga je pratio sa 15, Dalas Mur je dodao 14, a Ledej 12.

Kod Mege, Boriša Simanić je imao 19 poena, Nikola Jović 12.

Klubu iz Humske sada preostaje još zaostali meč sa Cibonom u petak pa kreće priprema za najbitniji dio sezone. Prvo slijedi osmina finala Evrokupa protiv Burse u Beogradu, a vrlo brzo kreće i priprema za plej-of regionalne lige.