ATPTENIS

BRAVO, DUCI Sjajni Lajović srušio 7. igrača svijeta!

Dušan Lajović ostvario je najveću pobJedu ove sezone.

Posle dva sata i 16 minuta igre, teniser iz Stare Pazove je pobijedio sedmog igrača svijeta, Norvežanina Kaspera Ruda, 7:6 (7), 2:6, 6:4 i plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu.

Rud će poslije ovog poraza sasvim sigurno pasti na deseto mjesto, dok će se Lajović pomjeriti unapred sa 77. pozicije.

Prvi set je bio veoma uzbudljiv, Lajović je prvi stigao do brejka u trećem gemu a potom i do prednosti od 3:1.

Ipak, Rud je uspio da uzvrati u šestom gemu, veže tri gema i povede sa 4:3.

Do kraja seta su držali servis gemove, gemovi su bili kratki, a nije bilo nijedne brejk lopte, pa je sve moralo da se reši u taj-brejku.

Lajović je stekao prednost od 5:3, a potom je na 6:4 imao dvije set lopte koje nije iskoristio.

Ni Rud, koji je poveo sa 7:6, nije iskoristio svoju set loptu i za to je uskoro kažnjen, Lajović je na 8:7 dobio naredni poen, a time i početni set.

Norvežanin je konsolidovao redove u drugom setu, poslije izgubljenog početnog gema, uz dva brejka stigao je do velikih 5:1 i to nije mogao da ispusti, dobio je taj dio igre sa 6:2.

U setu odluke, ponovo kratki gemovi, Lajović je u osmom gemu stigao do 0:30 na servis Ruda, ali ne i dalje od izjednačenja.

Ipak, u finišu meča, Dušan je u desetom gemu uspio da dođe do ključnog brejka i velike pobjede.

Njega u narednom kolu očekuje duel sa boljim iz susreta Huberta Hurkača i Alehandra Davidoviča Fokine.